Кураторська робота

Звіт
про роботу кураторів факультету АтаР за I семестр 2021-2022 н.р.

Кураторська робота на факультеті «Автоматизації та робототехніки» виконується викладачами 3-х кафедр у відповідності з розробленою концепцією виховної роботи за такими напрямами: правове та патріотичне виховання, навчальна робота, морально-етичне виховання.

Робота кураторів проводилась у співпраці з деканатом, студентською радою, інститутом культури та мистецтва.

ПРАВОВЕ ТА ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ проводилось у відповідності до планів кураторської роботи факультету.

Згідно з планом було проведено:

1. 5-20 вересня в академічних групах 1-3 курсів єдину кураторську годину (як ZOOM- конференцію), присвячену Дню Незалежності України.

Для студентів 1-го курсу факультету 12 вересня 2021 року пройшла кураторська година на означену тему. У заході прийняли участь 15 студентів 1-го курсу факультету «Автоматизації та робототехніки» (групи А-10, А-11). Також 8 вересня у групі АЕМ-10 була проведена кураторська година, присвячена Дню Незалежності України, на тему: «20 фактів з історії свята».


Кураторська година «День Незалежності України», проведена куратором факультету Ревенюк Т.А. для студентів АЕМ-10 (як ZOOM-конференція)


Кураторська година «День Незалежності України», проведена куратором факультету Черевко Є.В. для студентів гр. Ат-11, Ат-10 (як ZOOM-конференція)

2. 12-15 жовтня 2021 року в академічних групах 1-3 курсів проведено єдину кураторську годину, присвячену Дню захисників України (як ZOOM-конференцію).

У заході прийняли участь 25 студентів 1-го курсу факультету «Автоматизації та робототехніки», груп А-10, А-11, АЕМ-10.

Черевко Є.В., гр. А-10 Ревенюк Т.А., гр. АЕМ-10
Кураторська година «День захисника України», проведена кураторами для студентів гр. А-10, А-11 (як ZOOM-конференція)

Для студентів 2-го курсу груп АЕМ-20, А-20 кураторську годину на тему «День захисників і захисниць України» проводили куратори Розіна Є.Ю. та Світий І.М.

Для студентів 3-го курсу груп А-30, А-31, Ат-10, Ат-11 відповідну годину проводили куратори Галіулін А.А. та Бабіч В.Ф. Кураторами факультету була представлена відеоінформація, присвячена пам'ятному дню, що відзначається в Україні 14 жовтня.

Галіулін А.А., гр. АЕМт-10 Бабіч В.Ф., гр. АЕМ-30

Студентам розповіли, що 14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.

Усі ці свята дуже взаємопов’язані і виникали послідовно.

Ці свята вважаються одним з найбільш шанованих свят в Україні. При цьому не виникає навіть суперечок між православними українцями і рідновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.

Зі святом Покрови співпадає святкування «Дня українського козацтва». З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці. І, до речі, саме у цей день козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана і визначалися з подальшими військовими планами.

3. 20-27 жовтня 2021 р. в академічних групах 1-3 курсів проведено єдину кураторську годину, присвячену «Дню визволення України» (як ZOOM- конференцію).

Для студентів 1-го курсу факультету кураторська година на означену тему пройшла 27 жовтня 2021 року. У заході прийняли участь 15 студентів 1-го курсу факультету «Автоматизації та робототехніки» груп А-10, А-11, АЕМ-10.

Для студентів 2-го курсу груп АЕМ-20, А-20 кураторську годину на тему «День визволення України» проводили куратори Розіна Є.Ю. та Світий І.М.

Ревенюк Т.А., гр. АЕМ-10 Розіна Є.Ю., гр. АЕМ-20

Для студентів 3-го курсу груп А-30, А-31, Ат-10, Ат-11 відповідну годину проводив куратор Гурський О.О. Кураторами факультету була представлена інформація, присвячена пам’ятному дню, що відзначається в Україні 28 жовтня.

Світий І.М., гр. А20, А21 Гурський О.О., гр. Ат-11, гр. Ат-10

4. 28 жовтня 2021 року на факультеті «Автоматизації та робототехніки» доцент кафедри автоматизації технологічних процесів і робототехнічних систем Гурський О.О. провів відкриту кураторську годину, як науково-популярну лекцію, на тему: «Михайло Кузьмич Янгель – видатний учений-механік».

Лекція відбулася у форматі онлайн-конференції на платформі Zoom. Доцент Гурський О.О. доповідав студентам 1-3 курсів різних факультетів про основні напрямки праці та найбільш цікаві події з життя видатного вченого.

Під час лекції студенти дізналися цікаву інформацію про роботу М.К. Янгеля, про створення їм кількох класів та поколінь стратегічних бойових ракет з високими техніко-тактичними характеристиками.

На заході були присутні 40 осіб (студенти та викладачі ОНАХТ).

5. 16 жовтня на факультеті «Автоматизації та робототехніки» в академічних групах 1-3 курсів проведено єдину кураторську годину, присвячену Дню народження Академії та історії ОНАХТ (як ZOOM- конференцію).

Студентам розповіли про основні етапи розвитку Одеської національної академії харчових технологій, її традиції та різні святкові події, що проводились для студентів Академії.

6. 17, 18 та 21 листопада на факультеті «Автоматизації та робототехніки» пройшли кураторські години, присвячені «Дню Гідності та Свободи» (як ZOOM- конференції).

Для студентів 1-го курсу факультету 18 листопада 2021 року пройшла кураторська година на означену тему. У заході прийняли участь 19 студентів 1-го курсу факультету, груп А-10, А-11, АЕМ-10.

Для студентів 2-го курсу груп АЕМ-20, А-20 кураторську годину на тему«День Гідності та Свободи» проводили куратори Розіна Є. Ю., Галіулін А.А. та Світий І.М.

гр. АЕМ-20, куратор Розіна Є.Ю. гр. АЕМт 10, куратор Галіулін А.А.

Для студентів 3-го курсу груп А-30, А-31, Ат-10, Ат-11 відповідну годину проводили куратори Габуєв К.О. та Гонгало В.О. Кураторами факультету були представлені короткометражні документальні фільми, присвячені «Помаранчевій революції» та Революції Гідності.

гр. А-10, А-11, куратор Черевко Є.В. гр. АЕМ-10, куратор Ревенюк Т.А.
гр. А-20, А-21, куратор Світий І.М.

7. 25 листопада 2021 року в академічних групах 1-3 курсів проведено єдину кураторську годину, присвячену «Дню пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років».

Студентам розповіли, що в минулому завдяки діям влади з форсування побудови комунізму в Україні сталися жахливі голодомори, що забрали життя 6 мільйонів наших співвітчизників. Ці події визнано геноцидом українців на рівні ООН 13 країнами і ще 10 країн засудили ці дії Сталінської влади, як злочини проти людства.

НАВЧАЛЬНА РОБОТА

В кожній групі проводилися кураторські години, на яких велись бесіди про успішність та якість відвідування занять.

МОРАЛЬНО-ЕТИЧНЕ (ПРАВОВЕ) ВИХОВАННЯ

У рамках правового та морально-етичного виховання студентам факультету провели бесіди:

- про антикорупційну діяльність ОНАХТ та про питання запобігання та виявлення корупції;
-про неприпустимість списування, плагіату при виконанні контрольних робіт та дипломних робіт;
- про неприпустимість булінгу та цькуванню.

ІНСТРУКТАЖІ

1. З метою протидії корупції у всіх групах факультету пройшли інструктажі з питань протидії корупції та хабарництва у вищих навчальних закладах.

2. Також пройшли інструктажі по алгоритму дій протиепідемічних заходів в ОНАХТ на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби.

3. З метою забезпечення безпеки життєдіяльності студентів, виконання правил поведінки в гуртожитках, а також на залізниці у рамках довготривалих подорожей на кураторських годинах було проведено вступні інструктажі з безпеки життєдіяльності та інструктажі з безпеки життєдіяльності під час зимових канікул.

Слід відмітити, що всі куратори факультету АтаР працювали відповідно до плану і виконували поставлені завдання. І, відповідно рейтингу, оцінка кураторів за І семестр 2021-2022 н.р. є в годинах:

Група ПІБ куратора Кафедра Рейтинг
Старший куратор – к.т.н., доц. Гурський Олександр Олександрович
1 курс
1. А-10 Черевко Євген Володимирович В та ПМ 2 місце (добре)
2. А-11 Осадчук Євген Олександрович АТПіРС 4 місце
3. АЕМ-10 Ревенюк Тетяна Анатоліївна, асистент ЕМ та М 1 місце (відмінно) 56 год.
2 курс
4. А-20 Світий Іван Миколайович, доцент АТПіРС 2 місце (добре)
5. А-21 Єгоров Віктор Богданович, доцент АТПіРС 4 місце
6. АЕМ-20, АЕМт-10 Розіна Олена Юріївна, доцент ЕМ та М 2 місце (добре)
3 курс
7. А-30, А-31 Ковальчук Дмитро Андрійович, ст. викладач АТПіРС 4 місце
8. АЕМ-30 Бабіч Владислав Федорович, доцент ЕМ та М 3 місце
1 курс (після технікуму)
9. АТ-10 Габуєв Костянтин Олегович АТПіРС 4 місце
10. Ат-11 Гонгало Володимир Олегович АТПіРС 4 місце
11. АЕМт-10 Галіулін Анатолій Агзамович, доцент ЕМ та М 2 місце (добре)

Найкращим куратором факультету АтаР у І семестрі 2021-2022 н.р. є Ревенюк Тетяна Анатоліївна.

Звіт підготував старший куратор факультету Автоматизації та робототехніки Гурський О.О.