Лабораторія мехатроніки і робототехніки

Науково-дослідна лабораторія Мехатроніки і робототехніки була створена в кінці 2013 року на базі кафедри Автоматизації виробничих процесів і є структурним підрозділом Науково-дослідного інституту Одеської національної академії харчових технологій. Лабораторія сьогодні – це, перш за все, робочий простір «Workspace» розвитку науки серед молоді. Усі наукові розробки в рамках лабораторії ведуться при безпосередній участі студентів.

На базі лабораторії працює Південний тренінговий центр італійської компанії CAMOZZI – провідного світового виробника промислової пневматики. На базі лабораторії проходять семінари, курси підвищення кваліфікації з пневматичних приводів і засобів автоматизації для відповідних фахівців підприємств. Крім того, на базі лабораторії регулярно проходять семинари / тренінги з сучасної промислової гідравліки, з систем керування сучасним обладнанням на основі використання пневмоостровів, датчиків та вакуумної техніки, а також з програмування контролерів. Всі учасники семинарів – тренінгів підвищення кваліфікації нашої лабораторії отримують фірмові Сертифікати міжнародного зразка.

Для активного залучнення студентів до роботи в лабораторії спільно з компанією партером лабораторії – CAMOZZI вперше проведено і стане при цьому регулярним конкурс на кращу розробку промисловогоо робототехнічного комплексу серед студентів факультету автоматизації, мехатроніки та робототехніки (АМ та Р), факультету енергоменеджменту, технологічного обладнання та технічного дизайну (ЕТО та ТД), факультету інформаційних технологій та кібербезпеки (ІТ та К).

Лабораторія стала повноправним членом Асоціації робототехніки України, метою якої є сприяння розвитку робототехніки, інженерії, інформаційних і комп’ютерних технологій, впровадження в практику прогресивного досвіду роботи, захисту прав та загальних інтересів членів Асоціації, їх представництво в Державних органах, суспільних та Міжнародних організаціях, участь в розробці правил, вимог та стандартів у сфері робототехніки. Членство в Асоціації дає можливість лабораторії приймати саму безпосередню участь в етапах Міжнародних змагань на швидкість серед портативних робототехнічних комплексів зі штучним інтелектом.

Основні напрями наукових розробок лабораторії: